Święto babki ziemniaczanej w Gnatach, 9.06.2019 r. 

Niedziela 9. czerwca w Gnatach była dniem rodzinnego festynu na placu wiejskim, który miejscowe koło KGW oraz sołtys Andrzej Brzozowski zorganizowali jako święto babki ziemniaczanej.
Podczas festynu można było posłuchać występu Kurpiowskiej Orkiestry pod kierunkiem Jana Kani, zespołu ,,Dylewianki’’ z Dylewa, a także zespołu ,,Przekrój’’ z Chrostowa. Nikomu nie zabrakło porcji babki ziemniaczanej przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gnatach, a także grillowanej karkówki i kiełbasek.

WORD zorganizował konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w którym główną nagrodą był rower wygrany przez Darię Parzychowską z Białobieli.

W trakcie festynu odbywała się również wystawa zabytkowych motocykli i samochodów z kolekcji Pawła, Grzegorza i Tadeusza Karczewskich z Łęgu Starościńskiego, na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, bańki mydlane, konkursy oraz animacje. Można było podziwiać wspaniałe motory członków klubu ,,Salamandra’’ z Nowej Wsi Wschodniej, obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego, uczestniczyć w zbiórce funduszy dla schroniska bezdomnych psów i kotów, a także po prostu doskonale się bawić, o czym świadczyła duża frekwencja mieszkańców Gnat i okolicznych miejscowości.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie.

Tekst: AK