Fot.: Antoni Kustusz

Nadspodziewanie dużo gości przybyło w południu 31. sierpnia  na plac przy świetlicy wiejskiej i Domu ,,Senior+’’ w Durlasach. Do gościnnych, jak zawsze sołtysa Stanisława Szczepanka wraz z radą sołecką i seniorów, jak mówią, od pani  Grażynki Bednarczyk,   przyjechały zespoły z  Łęgu Przedmiejskiego, Łodzisk,  Chudka, Klub Seniora z CK-BiS i wielu, wielu innych. Po otwarciu festynu przez wójta Stefana Prusika oraz gospodarzy obiektu, swoje nagrody otrzymali uczestnicy konkurencji sportowych dla dzieci, prowadzonych przez panier z CK-BiS.  Po zliczeniu wyników najwięcej punktów zgromadzili  Marysia Stanek i Aleks Bieńkowski, na drugim miejscu uplasował się Kuba Parzych, a na trzecim – Antoś Staniek. Czwarte nagrody otrzymali: Daria Parzychowska, Filip Parzych, Szymek Nadolny i Julia Parzych. Pozostałe dzieci otrzymały nagrody i upominki, a więc wszyscy byli zadowoleni.  

 

Na placu do muzyki zespołu muzycznego ,,Przekrój’’ z Ostrołęki można było wesoło tańcować, a do akompaniamentu muzycznego Jarosława Kraski i Jana Kani występowały goszczące w Durlasach śpiewające zespoły. Ech wesoło było, A gości przybywało, bowiem gospodynie dobrze karmiły, dobrze sprawił się  nowiutki grill, zaś ziemniaków z ogniska i wody pieprzowej starczyło dla wszystkich.

Na boisku Żonaci po zaciętych meczu wygrali 2:1 z Kawalerami i dlatego zasłużyli na ogromny puchar, który wręczył im w towarzystwie Dariusza Mroza i Jerzego Dawida, sędziów meczu, osobiście wójt Stefan Prusik, a sołtys S. Szczepanek dołączył do pucharu nagrodę, która zadowoliła zarówno wygranych, jak i przegranych. 

 Jak zawsze wiele emocji wzbudził konkurs WORD o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Tym razem rower, o który walczono, miał trafić do mieszkańca Durlas i trafił, bowiem wygrał go Roman Parzych, a Mirosław Augustyniak miał okazję gratulować zwycięzcy. No i zaczęła się dyskoteka, którą poprowadził DJ Jakub Mróz. Szkoda, że lato się skończyło.  

Tekst i fot.: Antoni Kustusz