INFORMACJA

 

Zapraszamy na bieg pamięci pn. "Kryptonim Szare Szeregi", który odbędzie się 26 września 2021 r. w Lelisie ( zapisy do 18 września). Do wyboru są dwa dystanse:

  • 9390m - bieg główny
  • 1939m - bieg pokoleniowy (bez ograniczeń wiekowych)

Najważniejsze informacje dot. biegu:

BIEG PAMIECI MLODYCH BOHATEROW

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO, STAROSTY POWIATU OSTROŁECKIEGO I WÓJTA GMINY LELIS.

Lelis 11 września 2021 roku przywitał pięknym letnim słońcem. Ponad trzystu zawodników z opiekunami, trenerami, rodzicami zameldowało się na miejscowym stadionie szkoły podstawowej, by rywalizować podczas XXII Jesiennych Biegów Przełajowych. Spragnieni spotkań, rywalizacji, emocji przystąpili do startu w dwudziestu kategoriach. Najmłodsi biegacze mieli 4 lata, najstarsi 14. Najważniejszym celem zawodów było aktywne spędzenie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie kadry szkół gminy Lelis na zawody powiatowe w ramach igrzysk szkolnych.
Impreza została w całości sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, współorganizatorami; Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Zespół Szkół, Centrum Kultury Bibliotek i Sportu, LZS oraz Urząd Gminy w Lelisie.
Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Szczególne ukłony kierujemy do ochotników strażaków skupionych wokół swojego komendanta Pana Mariusza Chorąży.

Tekst: Sylwia Smilgin-Kamińska

XXII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

XXII JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO STAROSTY POWIATU OSTROŁĘCKIEGO I WÓJTA GMINY LELIS

Cele zawodów: rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, w tym rywalizacja sportowa dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie czasu wolnego dużej ilości dzieci i młodzieży.

Termin i miejsce: 11 września 2021 roku, godzina 9.00, stadion Szkoły Podstawowej w Lelisie  oraz drogi leśne w pobliżu stadionu (nawierzchnia trasy: piaszczysta, żwirowa, tartanowa, trawiasta).

ZAPROSZENIE XXII BIEGI PRZELAJOWE

XIII TURNIEJ DOŻYNKOWY LZS

XIII Turniej Dożynkowy LZS o Puchar Wójta Gminy, Lelis, 15.08.2021 r.

Tradycyjny dożynkowy turniej piłkarski zorganizowany w niedzielę, 15. sierpnia przez Radę Gminnego LZS w Lelisie na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie rozpoczął się niezbyt fortunnie, bowiem bramki do obu raniutko przygotowanych boisk były zamknięte na kłódkę, a do prądu trzeba było podłączać się tzw. sposobem. Ale co to takiego dla takich specjalistów, jak Dariusz Mróz i Jerzy Dawid, którzy uporali się z wszelkimi trudnościami i można było rozpocząć gry. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn, które po zweryfikowaniu składów(nie wszyscy dojechali, więc pozostało 9 drużyn) podzielono na dwie grupy. Ostatecznie wystąpiły drużyny o nazwach: w grupie I – Art.-Met Olszewka, GLKS Lelis I, Dream Team Szafarnia, FC Ulanek Olszewo Borki; w grupie II – Coco Jombo Olszewka, Cool Obierwia, GLKS II, Czerwoni TMNBD Ostrołęka, LZS Łęg Przedmiejski.

SPORT

VIII. Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy i dyrektora CK-BiS

Długi Kąt, 18.lipca 2021 r.

Na piaszczystym, dobrze przygotowanym boisku do plażowej piłki siatkowej przy boisku w Długim Kacie w upalną niedzielę 18. lipca stawiło się 4. drużyny mieszane. Były to, wg kolejności zdjęć: Lelis Legends; Radni, sołtysi i mieszkańcy gm. Lelis; Boiskowi szatani, Krasne gm. Przasnysz; Team Łęg. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w drużynach od 2-4 zawodników. Startowały dwie panie. Sędziował Dariusz Mróz, niestrudzony organizator, któremu pomagali ochotnicy z grona zawodników. Nad sprawami organizacyjnymi oraz aprowizacją czuwał Jerzy Dawid. Puchary i nagrody rzeczowe (piłki) w imieniu fundatorów wręczyli wójt Stefan Prusik oraz Barbara Sęk, zastępca dyr. CK-BiS. Bardzo dobrym pomysłem, który podobał się mieszkańcom było zapewnienie dzieciom rozrywki w postaci dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej, baniek mydlanych i malowanych tatuaży.