Zapraszamy na Bieg Tropem Wilczym w Ostrołęce 2022 – 6 marca!

W niedzielę 6 marca odbędzie się w Ostrołęce Bieg Tropem Wilczym 2022. Rozpoczęły się zapisy – zapraszamy do zgłaszania swojego udziału!
Bieg Tropem Wilczym to jedna z największych imprez sportowych upamiętniająca partyzantów podziemia antykomunistycznego. W Ostrołęce organizuje go Muzeum Żołnierzy Wyklętych.
Zaplanowane są dwie trasy. W pierwszej kolejności przebiegniemy dystans 1963 m – nawiązuje on do daty zamordowania ostatniego Żołnierza Niezłomnego, Józefa Franczaka „Lalka”. Wzorem poprzednich lat odbędzie się też drugi bieg - na dystansie 5000 m.

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldboy’ów o P:uchar Wójta Gminy Lelis, 12.12.2021 r.

W tym roku, wbrew dotychczasowej tradycji, do rywalizacji oldbojów stanęło tylko trzy drużyny, bowiem ekipa z Turośli musiała zawrócić z drogi. Na szczęście, dzięki sportowemu podejściu drużyny z Olszewa Borek, udało się dokonać podziału ekipy Tamers na dwie drużyny i rozegrać pełen turniej systemem ,,każdy z każdym’’ w meczach 2x10 min. Do rywalizacji stanęły więc (wg kolejności zdjęć): LZS Obierwia Oldboy, Tamewrs Olszewo Borki (obie drużyny) oraz LZS Łęg Przedmiejski Olboys. Turniej sędziowali niezastąpieni: Jerzy Dawid i Dariusz Mróz, którym pomagał Witold Kwiatkowski. Na zwycięzców czekał piękny puchar od wójta Stefana Prusika, a pierwsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe patery, zaś wszyscy uczestnicy zostali udekorowani medalami za to, że im się chce, i że kochają piłkę nożną. Bramki sypały się jak z rogu obfitości.

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

XIV Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lelis, 5.12.2021 r.

Do rywalizacji w XIV Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Lelis stanęło ostatecznie 9 drużyn, bowiem zapowiadana jeszcze w przeddzień drużyna z Zamościa nie przyjechała. Drużyny podzielono na dwie grupy ( 5 i 4). Na parkiecie sali Zespołu Szkół w Lelisie stanęły drużyny (wg kolejności zdjęć):, FC Promil Olszewka (w nowiutkich strojach przygotowanych na tę okazję), Czarnia gm. Kadzidło, Black& WhiteTurośl, LZS Obierwia, Pac Boxing Lelis, FC Baroko Baranowo, Jeziorko gm. Nowogród, Art.-Met Olszewka, Lelis Legends.
W grupach mecze rozgrywano systemem ,,każdy z każdym’’. Jak ustalili z kapitanami drużyn sędziowie Dariusz Mróz oraz Jerzy Dawid, mecze rozgrywano na wylosowanej stronie sali (ostre słońce z okien) po 10 min..

XIV TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej LZS o Puchar Wójta Gminy, 28.11.2021

Do turnieju, który rozegrano w sali ZS w Lelisie tym razem stanęła 7 drużyn, bowiem zgłoszona do rywalizacji drużyna Nasiadki-Szafarczyska nie zdołała się zebrać i w ostatniej chwili wycofała się oddając mecze walkowerem. W turnieju startowały w kolejności zdjęć: Legends Lelis, Art.-Met Olszewka, FC Promil Olszewka, Pac Boxing Gym Lelis, LZS Obierwia, LZS Siemnocha, LZS Łęg Przedmiejski.
Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, rozgrywając mecze 2x7 min ze zmianą stron. W turnieju, który był eliminacjami do Turnieju Powiatowego, obowiązywała zasada, iż na boi8sku może grać tylko jeden zawodnik spoza gminy. Sędziowali Jerzy Dawid i Dariusz Mróz z Rady Gminnego LZS.
Poziom meczów był bardzo wyrównany, o czym świadczyła duża liczba remisów w fazie eliminacyjnej. Do fazy półfinałowej awansowały Legends Lelis – LZS Obierwia (wynik 4:1), Pac Boxing Gym – Art.-Met Olszewka (wynika 3:0). W meczu o trzecie miejsce LZS Obierwia pokonał po rzutach karnych ART.-Met Olszewka 5:4(2:2). W finale, w którym rywalizowali piłkarze z obu leliskich drużyn, a więc które rozegrały pomiędzy sobą derby, lepszymi okazali się piłkarze PC Boxing Gym i wygrali 2:1.

I TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

I Turniej Halowej Piłki Nożnej Akademii Sportowej Lelis, 21.11.2021 r.

W hali Zespołu Szkól w Lelisie od rana w niedzielę 21.11. 2021 r. rozgrywano I Turniej Halowej Piłki Nożnej, który inaugurował działalność Akademii Sportowej Lelis. W turnieju startowało 8 drużyn w kolejności wg. zdjęć: FC Uchodźcy Łęg, FC Promil Olszewka, Lelisiacy, Pac Boxing Team, Turbina Ostrołęka, Pracownia Kowalstwa Artystycznego Olszewka, Zgrana Paczka Sypniewo, MMWM Ostrołęka.
Zespoły wylosowano do dwóch grup. W grupach mecze grano po 10 minut, a od półfinału po 12 minut. Sędziowali Tomasz Jóźwiak i Jerzy Dawid. Sekretariat i sprawy organizacyjne zapewnili Rafał Ostrowski, prezes GLKS Lelis oraz Angelika Ostrowska, których wsparła liczna grupa wolontariuszy i sponsorów.
Po rozegraniu meczów eliminacji grupowych w I grupie zwyciężył FC Promil Olszewka przez Uchodźcami Łęg, a w II. grupie z pierwszego miejsca awansowali Turbina i Pracownia Kowalstwa Artystycznego. W meczach półfinałowych Promil pokonał Turbinę 2:1, a Pracownia pokonała Uchodźców 2:0. W meczu o III. miejsce Turbina rozgromiła Łęg 8:0, natomiast finał, w którym rządziła Olszewka (zob. wspólne zdjęcie) po fantastycznym meczu i dramatycznym meczu dopiero po rzutach karnych 5:4 wygrała Pracownia, co uczciła tańcem zwycięstwa.