TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Turniej odbył się 13. września z uwzględnieniem rygorów sanitarnych dotyczących COVID 19, a więc po wypełnieniu stosownych oświadczeń oraz z udziałem 10. drużyn. Na starcie stanęły następujące drużyny: X Car Auto Lakiery Ostrołęka, FC Promil Olszewka, KP Białobrzeg Bliższy (gm. Olszewo Borki), Czarnia (gm. Kadzidło), Na farcie Zamość (gm. Sypniewo), Atak Chmielu Olszewo Borki, LZS Obierwia, OLISAR Lelis, Bad Boys Myszyniec, Master Kadzidło.
Turniej rozgrywano na dwóch boiskach wytyczonych na płycie stadionu Zespołu Szkół w Lelisie. Drużyny 5-osobowe grały mecze 2x7 min. W grupach po 5 drużyn grano systemem każdy z każdym. Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupach systemem na krzyż zmierzyły się w walce o finał, a następnie o 3.miejsce oraz o zwycięstwo w turnieju. Sędziowali oraz prowadzili sekretariat Dariusz Mróz, Witold Kwiatkowski oraz Maciej Brzeski.

Nagrody dla najlepszych drużyn oraz zawodników wręczył wójt Stefan Prusik, który gratulował najlepszym osiągniętego sukcesu, zapewniając jednocześnie, że gmina Lelis, nawet w warunkach ograniczeń sanitarnych, stara się organizować wydarzenia sportowe, bowiem młodzież musi mieć warunki do rozwoju i dbania o zdrowie.
W turnieju zwyciężyła drużyna FC Promil Olszewka, która w finale pokonała 3:0 OLISAR Lelis. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Czarni gm. Kadzidło, która pokonała X Car Auto Lakiery 2:0. Najlepsze drużyny otrzymały okazałe puchary oraz piłki, a pozostałe drużyny puchary ,,za uczestnictwo’’.
Wyłoniono także najlepszych zawodników. Królem strzelców został Marcin Podporski z drużyny X Car Auto Lakiery, zdobywca 9.bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Patryka Laćkowskiego z FC Promil Olszewka, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Ostrowski z OLISAR Lelis.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"