PODSUMOWANIE GMINNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ (FOT. Antoni Kustusz)

PODSUMOWANIE GMINNEJ RYWALIZACJI SPORTOWEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z ODDZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI W RAMACH POWIATOWYCH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ, KTÓRYCH ORGANIZATOREM JEST POWIATOWY GRODZKO-ZIEMSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W OSTROŁĘCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

1. WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA W KATEGORII DZIECI (KLASA VI I MŁODSI)
I. Szkoła Podstawowa w Lelisie
II. Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
III. Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim

O wyniku zwycięskiej drużyny z Lelisa wśród dzieci, zdecydowały umiejętności sportowe dziewcząt. Najbardziej usportowieni okazali się chłopcy z Łęgu Przedmiejskiego.

 

Nagrody dla dziewcząt:
Wiktoria Prusińska- Szkoła Podstawowa w Lelisie- sportsmenka- piłka nożna- II m etap międzypowiatowy, IBP, drużynowy tenis stołowy.

Wyróżnienia: 
Nikola Prusińska- Szkoła Podstawowa w Lelisie- II m etap międzypowiatowy, IBP,
Wiktoria Nadolna- Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim- drużynowy TS, indywidualny TS, ringo.
Karolina Ciak -Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim- indywidualne b.przełajowe (etap wojewódzki)
Kornelia Gromek- Szkoła Podstawowa w Nasiadkach- ringo
Bubrowiecka Weronika- Szkoła Podstawowa w Dąbrówce – unihokej, koszykówka
Jadwiga Pierzchała- Szkoła Podstawowa w Olszewce- piłka ręczna, indywidualne biegi przełajowe.

Nagrody dla chłopców:
Kamil Kaczyński- Szkoła Podstawowa w Obierwi- sportowiec roku- piłka nożna, indyw.BP, indywidualny TS, piłka ręczna.

Wyróżnienia:
Filip Kowalczyk- Szkoła Podstawowa w Obierwi- piłka nożna, indyw.BP, indywidualny TS, piłka ręczna.
Kacper Nalewajk- Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim- drużynowy TS, indywidualny TS, ringo.
Samuel Płocha - Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim(piłka siatkowa, koszykowa, indywidualne biegi przełajowe)
Krzysztof Pawłowski- Szkoła Podstawowa w Olszewce- indywidualne b.przełajowe, drużynowy i indyw. Tenis stołowy.
Maciej Stachelek- Szkoła Podstawowa w Białobieli- unihokej, indywidualne b.przełajowe
Mateusz Prusaczyk- Szkoła Podstawowa w Nasiadkach- indywidualne BP, ringo.
Stępień Patryk- Szkoła Podstawowa w Dąbrówce- unihokej

2. WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA W KATEGORII MŁODZIEŻ (KLASY VII-VIII I KLASA III GIMNAZJUM)

I. Szkoła Podstawowa w Lelisie - 2015 punktów
II. Szkoła Podstawowa w Obierwi – 113,5 punktów
III. Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejski – 53,5 punktów

Najwięcej punktów zdobyły dziewczęta z Lelisa oraz chłopcy z Obierwi.

Nagrody dla dziewcząt:
Julia Kaczyńska- Szkoła Podstawowa w Lelisie- sportsmenka – indywidualne biegi przełajowe, III m-ce bieg na 200m.,–etap wojewódzki, gry drużynowe.

Wyróżnienia:
Alicja Kacprzak - Szkoła Podstawowa w Lelisie- indywidualna LA- bieg na 100 m, gry drużynowe.
Julita Pierzchała - Szkoła Podstawowa w Olszewce, indywidualne b.przełajowe, bieg na 100 m –etap wojewódzki.
Eliza Pietruczuk – Szkoła Podstawowa w Białobieli – unihokej, drużynowy tenis stołowy, indywidualne b.przełajowe
Wiktoria Kurpiewska- Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim- drużynowy TS, indywidualny TS, ringo.
Kinga Pędzich- Szkoła Podstawowa w Nasiadkach- indywidualny TS, ringo.

Nagrody dla chłopców:
Maciej Sęk - Szkoła Podstawowa w Obierwi- sportowiec roku- IBP, DTS, DBP, ITS, piłka ręczna, koszykowa, siatkowa, LA

Wyróżnienia:
Kacper Sypniewski - Szkoła Podstawowa w Obierwi- IBP, DTS, DBP, ITS, piłka ręczna, koszykowa, siatkowa, LA
Jakub Sakowski- Szkoła Podstawowa w Lelisie- piłka nożna, unihokej, piłka ręczna, indyw. T.S
Paweł Szymczyk- Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim- drużynowy TS, indywidualny TS, ringo.
Kacper Babiel- Szkoła Podstawowa w Lelisie- piłka nożna, unihokej, piłka ręczna.
Fabian Pawłowski- Szkoła Podstawowa w Olszewce- indywidualne biegi przełajowe, bieg na 100 m.
Przemysław Duszak- Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim (piłka siatkowa, ringo)
Fabian Parzych- Szkoła Podstawowa w Nasiadkach- indywidualny TS, ringo

Wyróżnienia otrzymują następujący nauczyciele:
1. Tomasz Jóźwiak - Szkoła Podstawowa w Lelisie
2. Maciej Brzeski - Szkoła Podstawowa w Łęgu Starościńskim
3. Ewa Napiórkowska – Szkoła Podstawowa w Łęgu Przedmiejskim
4. Wojciech Suska- Szkoła Podstawowa w Obierwi.

Klasyfikacja gmin w roku szkolnym 2018/2019
I m. Gmina Kadzidła - 1 862.5 pkt,
II m. Gmina Myszyniec- 1437,
III m. Gmina Olszewo-Borki – 1187,5,
IV m. Gmina Lelis – 1032,5,
V m. Gmina Czerwin- 692,5,
VI m. Gmina Łyse- 546,5,
VII m. Gmina Rzekuń- 465,
VIII m. Gmina Troszyn- 383,
IX m. Gmina Goworowo – 370,5,
X m. Gmina Czarnia- 326,5,
IX m. Gmina Baranowo- 125,5 pkt..

Podsumowania i wręczenia dyplomów, okolicznościowych koszulek i nagród rzeczowych dokonali 30.stycznia br. wójt Stefan Prusik oraz przewodniczący Rady Gminy Anna Dobkowska na XV sesji Rady Gminy w obecności rodziców, nauczycieli WF oraz sołtysów i gości sesji. Podsumowania dokonała Sylwia Smilgin Kamińska, koordynator zawodów na etapie gminnym i rejonowym. Do gratulacji oraz życzeń dalszych sportowych osiągnięć dołączył się także przewodniczący Rady Gminnego Zrzeszenia LZS radny Dariusz Mróz.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"