VII TURNIEJ LZS SIATKÓWKI

VII Turniej LZS Siatkówki w kat. OPEN MIX o Puchar Wójta Gminy Lelis. 12.01.2020 r.

W dorocznym turnieju siatkówki drużyn mieszanych, zorganizowanym przez Radę Gminnego Zrzeszenia LZS walczono o Puchar Wójta Gminy Lelis.. Startowały drużyny 6-osobowe, które w składzie na boisku miały co najmniej jedną kobietę. Sześć startujących drużyn zostało podzielonych na 2 grupy eliminacyjne, z których wyłoniono półfinalistów. Grano systemem do dwóch wygranych setów. Sędziowali: Dariusz Mróz, Maciej Brzeski i Andżelika Ostrowska.

 

Starowały drużyny:

  1. Fuzone Paintball Olszewka,
  2. Huragan Ostrołęka,
  3. Wczorajsi Ostrołęka,
  4. Dzikie Koty Obierwia,
  5. Block Ekipa Nasiadki
  6. Lelis Legends.

Na widowni panowała rodzinna i przyjacielska atmosfera, a drużyny wykazywały się postawą fair, więc i rozstrzygnięcia sędziów przyjmowano bez protestów i ze zrozumieniem. Puchary wręczył wójt Stefan Prusik .
Po rozegraniu 10. emocjonujących meczów, z których aż cztery zakończyło się po trzecim, krótkim secie, zwyciężyła drużyna Lelis Legends, która w finale pokonała 2:1 drużynę Wczorajszych z Ostrołęki. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Huragan Ostrołęka , która wygrała 2:1 z Block Ekipą Lelis. Następne miejsca zajęli siatkarze: Fuzone Paintball Olszewka i Dzikie Koty Obierwia.
Organizatorzy wyróżnili statuetką najlepszego zawodnika turnieju, którym został Rafał Czaplicki z Lelis Legends oraz najlepszą siatkarkę, którą została Joanna Górka z drużyny Wczorajsi Ostrołęka.

Tekst i fot.: Antoni Kustusz "Wieści Gminne"