W sobotę 24 listopada 2018 r. w siłowni OSiR w Trzciance odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Pucharu Polski "MASTERS" w podnoszeniu ciężarów - Memoriał Ryszarda Białczaka. W zawodach wzięła udział debiutantka, mieszkanka Obierwi, reprezentująca UKS Atleta Ostrołęka Justyna Niedzwiecka. Trenuje od trzech miesięcy pod opieką trenera Władysława Niedźwieckiego (urodzonego w Obierwi) i to były jej pierwsze zawody. masters
Justyna startowała w drugiej grupie wiekowej (40-49 lat) w kategorii wagowej do 71 kg. Rwanie rozpoczęła pozytywnie od 31 kg w pierwszym podejściu, w drugim udźwignęła 34 kg, a w trzeciej próbie na 37 kg sędziowie dopatrzyli się błędu i nie zaliczyli tej próby.

W drugim boju jakim jest podrzut bezproblemowo poradziła sobie kolejno z ciężarem 40, 43 i w ostatniej próbie 45 kg co dało w dwuboju 79 kilogramów. Uzyskany wynik pozwolił na zwycięstwo w kategorii wagowej 71 kg, a drugiej grupie wiekowej, zarazem ustanawiając nowe rekordy życiowe. Ponieważ od 1 listopada 2018 roku, Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów wprowadziła nowe kategorie wagowe to wszystkie trzy wyniki Justyny Niedzwieckiej są automatycznie rekordami Polski Masters w wyżej wymienionej kategorii wagowej i grupie wiekowej.
Podsumowując Justyna Niedzwiecka została pierwszą rekordzistką Polski masters w kategorii wagowej 71 kg grypy wiekowej 40-44 lat.
MAMY WIĘC W OBIERWI MISTRZYNIĘ POLSKI !!!

Tekst:
Robert Niedzwiecki
Sołtys sołectwa Obierwia