XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W RINGO „KURPIOWSKI JANTAR”

XII Ogólnopolski Turniej w Ringo „Kurpiowski Jantar”, zgromadził ponad 120 zawodników z powiatu ostrołęckiego i z czterech ośrodków reprezentujących Polskie Towarzystwo Ringo. Odbył się on 9 czerwca 2018 roku w pięknym otoczeniu puszczy kurpiowskiej na stadionie Zespołu Szkół w Lelisie.
Rywalizowano w ośmiu kategoriach indywidualnych i sześciu drużynowych. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Ludowych Zespołów Sportowych z Lelisa. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Stefan Prusik- Wójt Gminy Lelis. ringo 2018
Przez jedenaście lat, pogoda sprzyjała rywalizacji. W tym roku wszyscy musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami ale również ze zmęczeniem spowodowanym przez wysoką temperaturę i piekące słońce. Organizatorzy dostarczali wodę w butelkach, nad bezpieczeństwem uczestników czuwała pani pielęgniarka. Był to dla ringowców przedostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w ringo, które odbędą się w Jedliczu (podkarpacie) oraz Mistrzostwami Świata, których organizatorami są Białorusini.
Organizatorzy postanowili w tym roku wyróżnić nagrodami trenerów z Miłek i Goszczyna, którzy wychowali wielu mistrzów gry w ringo i dlatego tegoroczny „Kurpiowski Jantar” otrzymali Pan Mariusz Wangryn i Marek Gil.
Pani Urszuli Laska- Dyrektor Zespołu Szkół w Lelisie dziękujemy za udostępnienie sportowych obiektów szkoły. Pracownikom Szkoły Podstawowej w Nasiadkach, Zespołu Szkół w Lelisie oraz Centrum Kultury Biblioteki i Sportu za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.