SPORT

VIII. Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy i dyrektora CK-BiS

Długi Kąt, 18.lipca 2021 r.

Na piaszczystym, dobrze przygotowanym boisku do plażowej piłki siatkowej przy boisku w Długim Kacie w upalną niedzielę 18. lipca stawiło się 4. drużyny mieszane. Były to, wg kolejności zdjęć: Lelis Legends; Radni, sołtysi i mieszkańcy gm. Lelis; Boiskowi szatani, Krasne gm. Przasnysz; Team Łęg. Grano systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, w drużynach od 2-4 zawodników. Startowały dwie panie. Sędziował Dariusz Mróz, niestrudzony organizator, któremu pomagali ochotnicy z grona zawodników. Nad sprawami organizacyjnymi oraz aprowizacją czuwał Jerzy Dawid. Puchary i nagrody rzeczowe (piłki) w imieniu fundatorów wręczyli wójt Stefan Prusik oraz Barbara Sęk, zastępca dyr. CK-BiS. Bardzo dobrym pomysłem, który podobał się mieszkańcom było zapewnienie dzieciom rozrywki w postaci dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej, baniek mydlanych i malowanych tatuaży.

VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

VIII Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Stefana Prusika i Przewodniczącej Rady Gminy Anny Dobkowskiej, Gibałka, 11.07.2021

Upał doskwierał, ale chęci do gry nie brakowało. W dorocznym turnieju, po wycofaniu się drużyny gospodarzy, co nastąpiło po raz pierwszy w historii sportowych zmagań w Gibałce, czego mocno żałował gość zawodów, Stanisław Nieciecki, na mocno zdewastowanej, choć wykoszonej i dobrze obrysowanej, nawierzchni boiska wiejskiego stanęły 4 drużyny: Team Lelis, Urol Ubezpieczeni Koledzy, LZS Obierwia oraz Inpostówa Laskowiec (kolejno na zdjęciach). Grano systemem każdy z każdym, 2x po 12 min. Sędziowali niestrudzeni działacze LZS: Dariusz Mróz i Jerzy Dawid. Zawodników powitali organizatorzy oraz sołtys wsi Gibałka Monika Korzeniecka-Szczubełek, która towarzyszyła graczom przez cały ten upalny, niedzielny turniej. O wodę oraz kiełbaski z grilla dla wszystkich zatroszczył się radny i sołtys z Łodzisk Janusz Bałon.
Po rozegraniu wszystkich meczów okazało się, że Team Lelis, pod wodzą nowego prezesa GLKS Rafała Ostrowskiego, zebrał na tyle silny skład, że nie dał szans pozostałym drużynom, wygrywając dwa swoje mecze po 5-1, a jedynie z LZS Obierwia zremisował 3:3.

XIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W RINGO

Stadion Zespołu Szkół w Lelisie po rocznej przerwie przybrał barwy boisk do gry w ringo. Niemal 120 zawodników rywalizowało w sześciu kategoriach indywidualnych i pięciu drużynowych. Po raz pierwszy gościliśmy zawodników ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piszu. Życzymy im, aby pozytywne emocje wynikające z gry w ringo pozostały w nich na długo i dołączyli do zaczarowanego kręgu kółka. Gorąca atmosfera rywalizacji i piekącego słońca, była studzona dzięki włączeniu przez miejscową straż pożarną kurtyny wodnej. Dziękujemy za ten piękny gest Panu Mariuszowi Chorąży. Był to ostatni sprawdzian formy przed Mistrzostwami Polski w ringo.  Organizatorem zawodów był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, Szkoła Podstawowa w Lelisie i w Nasiadkach, Centrum Kultury Bibliotek i Sportu w Lelisie oraz lokalny LZS. Dziękujemy za obecność Panu Wójtowi Stefanowi Prusik, Pani Dyrektor Justynie Przeradzkiej i przewodniczącemu LZS Panu Darkowi Mrozowi.

IMPREZA ZOSTAŁA SFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW Z BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO.

Gratulujemy  wszystkim zwycięzcom.

XIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W RINGO

XIV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ W RINGO
"KURPIOWSKI JANTAR"
STADION W LELISIE 19.06.2021. GODZ. 9:00

ORGANIZATOR: LUDOWY UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY NASIADKI
Data: 19 czerwiec 2021 roku, godzina 9.00
Miejsce: Stadion Szkoły Podstawowej w Lelisie
Współorganizatorzy: Gmina Lelis, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Szkoła Podstawowa w Lelisie, Ludowe Zespoły Sportowe w Lelisie, CKBiS w Lelisie, Polskie Towarzystwo Ringo.
Fundator nagród: Zarząd Województwa Mazowieckiego
Cele turnieju: rozwój i podnoszenie umiejętności sportowych, rywalizacja sportowa dzieci i młodzieży, promocja zdrowego stylu życia przez organizację atrakcyjnych przedsięwzięć sportowo-rekreacyjnych. Wyłonienie kadry Gminy Lelis na Mistrzostwa Polski w ringo. Aktywne spędzenie czasu wolnego.

Po raz kolejny mistrzyni sztangi z Obierwi wywalczyła złoty krążek.
W sobotę i niedzielę 24-25.10.2020 r. odbyły się MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS 2020 w Piekarach Śląskich, w których wzięła udział Justyna Niedzwiecka - zawodniczka UKS Atleta Ostrołęka
Z wynikiem w dwuboju 92 kg (rwanie 39 kg + podrzut 53 kg) zdobyła pierwsze miejsce w kategorii do 71 kg.
Wielkie gratulacje, życzymy dalszych sukcesów !!!