XIV TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

XIV Turniej Halowej Piłki Nożnej LZS o Puchar Wójta Gminy, 28.11.2021

Do turnieju, który rozegrano w sali ZS w Lelisie tym razem stanęła 7 drużyn, bowiem zgłoszona do rywalizacji drużyna Nasiadki-Szafarczyska nie zdołała się zebrać i w ostatniej chwili wycofała się oddając mecze walkowerem. W turnieju startowały w kolejności zdjęć: Legends Lelis, Art.-Met Olszewka, FC Promil Olszewka, Pac Boxing Gym Lelis, LZS Obierwia, LZS Siemnocha, LZS Łęg Przedmiejski.
Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach, rozgrywając mecze 2x7 min ze zmianą stron. W turnieju, który był eliminacjami do Turnieju Powiatowego, obowiązywała zasada, iż na boi8sku może grać tylko jeden zawodnik spoza gminy. Sędziowali Jerzy Dawid i Dariusz Mróz z Rady Gminnego LZS.
Poziom meczów był bardzo wyrównany, o czym świadczyła duża liczba remisów w fazie eliminacyjnej. Do fazy półfinałowej awansowały Legends Lelis – LZS Obierwia (wynik 4:1), Pac Boxing Gym – Art.-Met Olszewka (wynika 3:0). W meczu o trzecie miejsce LZS Obierwia pokonał po rzutach karnych ART.-Met Olszewka 5:4(2:2). W finale, w którym rywalizowali piłkarze z obu leliskich drużyn, a więc które rozegrały pomiędzy sobą derby, lepszymi okazali się piłkarze PC Boxing Gym i wygrali 2:1.

I TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

I Turniej Halowej Piłki Nożnej Akademii Sportowej Lelis, 21.11.2021 r.

W hali Zespołu Szkól w Lelisie od rana w niedzielę 21.11. 2021 r. rozgrywano I Turniej Halowej Piłki Nożnej, który inaugurował działalność Akademii Sportowej Lelis. W turnieju startowało 8 drużyn w kolejności wg. zdjęć: FC Uchodźcy Łęg, FC Promil Olszewka, Lelisiacy, Pac Boxing Team, Turbina Ostrołęka, Pracownia Kowalstwa Artystycznego Olszewka, Zgrana Paczka Sypniewo, MMWM Ostrołęka.
Zespoły wylosowano do dwóch grup. W grupach mecze grano po 10 minut, a od półfinału po 12 minut. Sędziowali Tomasz Jóźwiak i Jerzy Dawid. Sekretariat i sprawy organizacyjne zapewnili Rafał Ostrowski, prezes GLKS Lelis oraz Angelika Ostrowska, których wsparła liczna grupa wolontariuszy i sponsorów.
Po rozegraniu meczów eliminacji grupowych w I grupie zwyciężył FC Promil Olszewka przez Uchodźcami Łęg, a w II. grupie z pierwszego miejsca awansowali Turbina i Pracownia Kowalstwa Artystycznego. W meczach półfinałowych Promil pokonał Turbinę 2:1, a Pracownia pokonała Uchodźców 2:0. W meczu o III. miejsce Turbina rozgromiła Łęg 8:0, natomiast finał, w którym rządziła Olszewka (zob. wspólne zdjęcie) po fantastycznym meczu i dramatycznym meczu dopiero po rzutach karnych 5:4 wygrała Pracownia, co uczciła tańcem zwycięstwa.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Otwarty Turniej Piłki Nożnej, Obierwia, 10.10.2021 r.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie na ,,orliku’’ przy Szkole Podstawowej w Obierwi w niedzielę 10. października spotkali się piłkarscy oldboje , Do turnieju zgłosiło się cztery drużyny: Black&White Oldboje z Turośli, Kolesie z Kadzidła, LZS Obierwia i LZS Łęg Przedmiejski. Turniej przygotowali i poprowadzili Dariusz Mróz i Jerzy Dawid z Rady Gminnego LZS w Lelisie, przy wsparciu Wójta Gminy Lelis i CK-BiS, a także dzięki życzliwości dyr. SP w Obierwi Agnieszka Szczubełek.
Grano systemem "każdy z każdym" 2x10 min ze zmianą stron. Turniej był bardzo wyrównany, ogółem strzelono 49 bramek, a bramkarze stawali się bohaterami meczów. Ostateczna kolejność drużyn: LZS Łęg Przedmiejski, Black&White Olbojs, Kolesie Kadzidło, LZS Obierwia. Drużyna z Obierwi, jako gospodarz turnieju otrzymała statuetkę drużyny fair play. W klasyfikacjach indywidualnych statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Mariusz Parda (Black&White). Najlepszym strzelcem mogli zostać zdobywcy 6.bramek: Arkadiusz Szczubełek, LZS Łęg Przedmiejski i Tomasz Gwiazda, Black&Wihite.

INFORMACJA

 

Zapraszamy na bieg pamięci pn. "Kryptonim Szare Szeregi", który odbędzie się 26 września 2021 r. w Lelisie ( zapisy do 18 września). Do wyboru są dwa dystanse:

  • 9390m - bieg główny
  • 1939m - bieg pokoleniowy (bez ograniczeń wiekowych)

Najważniejsze informacje dot. biegu:

BIEG PAMIECI MLODYCH BOHATEROW

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO, STAROSTY POWIATU OSTROŁECKIEGO I WÓJTA GMINY LELIS.

Lelis 11 września 2021 roku przywitał pięknym letnim słońcem. Ponad trzystu zawodników z opiekunami, trenerami, rodzicami zameldowało się na miejscowym stadionie szkoły podstawowej, by rywalizować podczas XXII Jesiennych Biegów Przełajowych. Spragnieni spotkań, rywalizacji, emocji przystąpili do startu w dwudziestu kategoriach. Najmłodsi biegacze mieli 4 lata, najstarsi 14. Najważniejszym celem zawodów było aktywne spędzenie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wyłonienie kadry szkół gminy Lelis na zawody powiatowe w ramach igrzysk szkolnych.
Impreza została w całości sfinansowana ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Organizatorem był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Nasiadki”, współorganizatorami; Szkoła Podstawowa w Nasiadkach, Zespół Szkół, Centrum Kultury Bibliotek i Sportu, LZS oraz Urząd Gminy w Lelisie.
Organizatorzy dziękują wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Szczególne ukłony kierujemy do ochotników strażaków skupionych wokół swojego komendanta Pana Mariusza Chorąży.

Tekst: Sylwia Smilgin-Kamińska