DZIEŃ SENIORA 2019

Drodzy Seniorzy,
"Dzisiaj Wasze święto seniorzy kochani,
My pracownicy ZUS-u serdeczne życzenia składamy.
Niech Wam sprzyja szczęście,
Niech Wam zdrowie służy.
I cieszcie się życiem sto lat albo dłużej,
I niech Was nie bolą biodra ni kolana ,
Byście mogli tańczyć do białego rana."

Takie życzenia 11 października 2019r. popłynęły z ust pracowników ZUS-u podczas uroczystości zorganizowanej dla naszych seniorów w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach. Trafnymi okazały się tematy prelekcji wygłoszone przez przedstawicieli zaproszonych instytucji.

PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY TWÓRCZOŚCI OSÓB STARSZYCH

W dniach 5-6 października 2019r. w Warszawie odbył się II Przegląd Artystyczny Twórczości Osób Starszych, nasi seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach aktywnie  uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Starość jest nie unikniona, o tym wiemy. Nie musi jednak ona oznaczać bierności, choroby czy samotności, wręcz przeciwnie…. Takie słowa wstępu padły z ust Pani Elżbiety Boguckiej- Pełnomocnika Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Polityki Senioralnej. Seniorzy i uczestnicy przeglądu ciepło zostali powitani przez gospodarzy uroczystości. Jako pierwszy poza konkursem wystąpił pan Janusz Sobolewski w piosence Płynął strumyk..

SENIOR +

Seniorzy z Dziennego Domu „Senior+” w Durlasach zwiedzali nowy budynek Urzędu Gminy w Lelisie. Pan Wójt Stefan Prusik po wstępnym przedstawieniu kolejnych etapów budowy zaprosił seniorów do zwiedzenia poszczególnych pomieszczeń nowego budynku. Seniorzy chętnie obejrzeli pomieszczenia, gdzie byli bardzo mile przyjęci przez pracowników. Na zakończenie Pan Wójt przygotował seniorom niespodziankę w formie wspólnej herbatki, oraz notesika dla każdego uczestnika wycieczki. Seniorzy zwiedzili też nowo otwartą placówkę Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej mieszczącą się w pomieszczeniach budynku Urzędu Gminy. Pracownicy banku zapoznali seniorów ze swoją ofertą. Rekreacja w formie rowerowej wycieczki bardzo przypadła do gustu seniorom. Zapewne w niedługim czasie zaplanujemy kolejny wypad rowerowy, a Panu Wójtowi serdecznie dziękujemy za gościnność.

SENIOR +

W dniu 21. 06.zaszczycił nas swoją obecnością pisarz jak o sobie też mówi „obserwator”- Tadeusz Kowalczyk-rodak z Rzekunia. Ukończył wyższą szkołę SENIOR OBRAZ 2019pożarniczą w Warszawie oraz fizjoterapię we Wrocławiu. Posiada duży potencjał twórczy, wrażliwość duszy. Słucha ludzi w których widzi swoją twórczość. Każdy dzień przynosi nową myśl, z której później czerpie inspirację do nowego pisania. Wiersze to nowa myśl w jego życiu. „Człowiek żyje chwilę” , „Rozmowy z Bogiem” to jego droga przez to życie, tak jak stwierdził on nie umiera on się spotka ze swoim ojcem, stwórcą.

Uroczyste spotkanie przy jajku wielkanocnym z okazji inauguracji pracy Dziennego Domu ,,Senior+’’
w świetlicy wiejskiej w Durlasach, 26 kwietnia 2019 r.

Uroczystość uświetniły i przygotowały panie seniorki na czele z Grażyną Bednarczyk, kierownikiem Dziennego Domu ,,Senior +’’. W gości zawitały panie z KGW "Zręczne Ręce" w Łęgu Przedmiejskim z Janem Kanią, a także goście nie z próżnymi rękoma, radny sejmiku mazowieckiego Mirosław Augustyniak, który podarował rower do wykorzystania na co dzień, były radny zawsze ciepło witany w naszych stronach Marian Krupiński, obecny wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak,  a także szczególnie gorąco powitany  europoseł Jarosław Kalinowski oraz odśpiewany w okolicznościowej pieśni wójt Stefan Prusik, któremu towarzyszyli radni na czele z przewodniczącym Rady Gminy Anną Dobkowską i liczna reprezentacja sołtysów. Specjalne dary wraz z dobrym słowem wręczyli przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Ostrowi Maz., których oddział już na dobre zadomowił się w Lelisie. Nie zabrakło dobrej muzyki, tańców i wyśmienitego jadła, przygotowanego miejscowymi siłami i przy wsparciu pań z CK-BiS.