ZAPROSZENIE

DZIEŃ KURPIOWSKI
w MUZEUM HISTORII POLSKIEGO RUCHU LUDOWEGO

Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Kurpiowszczyzny
Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego

Zaprasza przedsiębiorstwa z gmin kurpiowskich, zwłaszcza producentów towarów spożywczych, charakterystycznych dla Kurpiowszczyzny jak miody, wędliny, chleb, sery, do udziału w Dniu Kurpiowskim w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego.
Zapraszamy do udziału także przedsiębiorstwa agroturystyczne, hotele, organizacje turystyczne.
Uczestnicy z Kurpiowszczyzny otrzymają do dyspozycji bezpłatnie namioty i stoły, by mogli dobrze zaprezentować swoje produkty handlowe i nawiązać kontakty zarówno z bezpośrednimi nabywcami jak i klientami korporacyjnymi, przedstawicielami organizacji handlowych i turystycznych z Warszawy.
Podczas koncertów zespołów folklorystycznych, przewidzianych w programie Dnia Kurpiowskiego, każdy producent będzie mógł zaprezentować swoje produkty ze sceny.
Sugerujemy też, by uczestnicy przygotowali ulotki informujące o swoich firmach i oferowanych produktach. Ulotki będą mogły być rozdawane Warszawiakom, w tym przedstawicielom warszawskich organizacji handlowych, uczestniczącym w Dniu Kurpiowskim.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Lelis do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy ul. Szkolna 39 w dniu 06.05.2022 r. w godz. 10:00 – 12:30. Podczas dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać nieodpłatnie z usługi informacyjnej dotyczącej funduszy europejskich.

Debata społeczna - 19.05.2022 r.

debata spoleczna 19 05 2022

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy LELIS do odwiedzenia Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Dziennym Domu „Senior+” w Durlasach nr 33 w dniu 20.04.2022 r. w godz. 10:00 – 12:30. Podczas dyżuru specjalisty ds. funduszy europejskich wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać nieodpłatnie z usługi informacyjnej dotyczącej funduszy europejskich.

Konsultacje skierowane są do:

  • społeczności lokalnej,
  • przedsiębiorców,
  • osób fizycznych,
  • jednostek samorządu terytorialnego,
  • innych podmiotów zainteresowanych aplikowaniem o środki unijne.

syrena

W dniu 10 kwietnia 2022 r. o godz. 8:41 na terenie calego wojewodztwa mazowieckiego uruchomione zostana syreny alarmowe wchodzace w sklad powiatowych i miejskich systemow ostrzegania i alarmowania. Bedzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszacy upamietnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smolenskiej. Uruchomiony zostanie trzyminutowy ciagly dzwiek syren sygnalizujacy ogloszenie alarmu. W zwiazku z tym, ze sa to cwiczenia, mieszkancy nie powinni podejmowac zadnych czynnosci. Zadanie polegajace na ostrzeganiu i alarmowaniu ludnosci jest wykonywane przez kazdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewodzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w miescie prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wojt. Syreny zostana uruchomione przez wojewodzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarzadzania Kryzysowego.

DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU

Urząd Gminy Lelis podpisał umowę na dofinansowanie w ramach projektu „CYFROWA GMINA” finansowanego z Funduszy Europejskich, którego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Otrzymana kwota 294.000 zł zostanie przeznaczona na wdrożenie e-usług w Urzędzie Gminy.