SZCZEPIMY SIĘ

UG Lelis informuje, że od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat.

Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Rejestracji możecie Państwo dokonywać w POZ, które są punktem szczepień.

Osoby, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

Z myślą o seniorach i osobach schorowanych Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik uruchomił 15 stycznia punkt kontaktowy dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z transportu na szczepienie przeciw COVID-19. Zapraszamy do kontaktu w godz. 8.00-15.00 za pośrednictwem numeru telefon (29) 746 90 21.

Osoby chore, leżące, nie mogące dostać się do punktu szczepień osobiście będą mogły skorzystać ze szczepienia przy pomocy mobilnych punktów. Szczepienia te odbywać się będą po wcześniejszej rejestracji poprzez Podstawową Opiekę Zdrowotną, punkty szczepień, internetowe konto pacjenta lub pod nr tel 989.

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.